Menu Close

Zjevení Hongkongu

Adventurous Kate se skládá z přidružených odkazů. Pokud s těmito odkazy provedete nákup, udělám vám kompenzaci bez dalších výdajů. Dík!

Sdílejte na Twitteru
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Pinterestu
Sdílet na e -mail

Kdykoli cestuji, snažím se ve formě. Jsem tichý. Pozoruji. Snažím se mluvit co nejvíce o regionálním jazyku, jak jen mohu. Dokonce jsem oblékl jako místní. Snažím se ve formě bez námahy s tapiserií přede mnou.

Rád to dělám a také mít etnicky nejednoznačný vzhled je určitě výhodou. Jedním z mých prvních vynikajících úspěchů bylo ve věku 20 let, kdy mě po doplnění pokynů pochválila anglická dáma ve Florencii.

Během několika posledních let jsem strávil hodně času v Asii, na kontinentu, který se mi líbí – ale nemohu ve formě právě tady metodu, kterou v Evropě mohu. Nejen, že existuje faktor závodu, ale kultura je tak odlišná.

V mnoha orientálních zemích objevíte velké množství expatů, ale mají tendenci existovat na své vlastní oběžné dráze. Dokonce i dlouhodobí expati, kterým jsem rozuměl v Koreji, Japonsku, tak v Thajsku – dokonce i Bruneji – dokonce i ti, kteří se oženili místní obyvatele a nakonec skončili v jazyce, zjistili, že je nesmírně obtížné se zlomit do Úroveň být považován za místní.

Hongkong to všechno změnil.

Od chvíle, kdy jsem dorazil, jsem byl zasažen pravdou, že Hongkong se cítil tak povědomě – jako kříž mezi Američanem i Británií, pouze v Asii.

Co to bylo? Zeptal jsem se sám sebe, když jsem pozoroval shromažďování davu v Tsim Sha Tsui, fotografoval sochu Bruce Lee a dal ruce do rukou otisků hvězd. Možná jsem byl právě zasažen pravdou, že jsem nebyl zasažen přesně tím, jak odlišný to byl, což bych v Asii normálně očekával.

A bylo to snadné. Pokud jsem řezal Thajsko jako horký nůž s máslem, prořízl jsem Hongkong jako horký nůž, dobře, vodu.

Na povrchu můžete uvést, že je to od té doby, co je to od dlouhé historie Hongkongu jako britské kolonie, celkem s anglickým značením kdekoli a anglickým jazykem se běžně mluví. (Většina místních obyvatel Hongkongu plynně v angličtině mluví s nejvíce spuštěným anglickým přízvukem, něčím, co jsem objevil zajímavě, přemýšlel o tom, jak odlišné jsou akcenty v různých zemích kolonizované Brity, jako je Austrálie, Malta a také Singapur.)

Nebo možná je to právě od té doby, co jsem byl na spoustě různých čínských čtvrtí po celém světě a všechno se cítí povědomě. (Opravdu doufám, že to tak není.)

Denní atmosféra v Hongkongu je mnohem méně drzá než pevninská Čína, kde jsou návštěvníci běžně šokováni hockingem, pliváním, tlačením i křikem. Několik místních obyvatel Hongkongu dokonce poukázalo na „kulturní střet“ během hektického čínského nového roku, v době, kdy velké nabídky pevninců vidí Hongkong.

Nejedná se o to, jak moc se mi toto místo líbí. Zbožňuji Thajsko i Japonsko, ale nikdy bych se cítil jako regionální tak rychle, jak bych mohl v Hongkongu. Obě země mají kulturní prostory, které jsou také obtížné uzavřít.

V Thajsku je ekonomický disparita největším faktorem. I když jste online v Thajsku po celá léta, objevte jazyk a práci na thajském platu, i když si vezmete thajskou osobu, stále existuje pravda, že jste se na prvním místě dostali do Thajska a následovali, že jste jste Pocházející z mnohem více peněz než mnoho Thaisů kdy uvidí.

V Japonsku je rozdíl v kultuře – mnohem více než jakýkoli typ jiné země, kterou jsem navštívil, japonský každodenní život je definován nesčetnými nuančními závěry. Když přidáte na neustálou zdvořilost a neposkvrněnou módu, může se Japonsko způsobit, že se budete cítit jako divoké zvíře obklopené porcelánovými panenkami.

Neříkám, že by se Westerner mohl bez námahy integrovat do Hongkongu – neexistuje žádná metoda, kterou můžete jít úplně nativní. Kantonský je těžký jazyk k objevování (a mnohem obtížnější než mandarín, slyšel jsem od řady místních obyvatel), stejně jako čínská kultura by mohla zaplnit objemy encyklopedie.

Ale pokud jde o Asii, Hongkong je asi tak blízko západnímu světu, jak můžete získat.

Mohl bych tady online?

Absolutně. Kdybych byl online v Asii, Hongkong by byl s největší pravděpodobností moje první volba.

Líbí se mi pocit města. Mám rád jídlo. Líbí se mi přesně, jak jednoduché je obejít. Líbí se mi všechny věci, které uvidíte na procházce s městem. Vízum, mnoho pravděpodobně bych neměl mnoho potíží. A zatímco Asie by pro mě nebyla v tomto okamžiku v mé kariéře vhodným místem, Hongkong je bez obav z nejlepšího centra letecké společnosti na kontinentu.

Spousta expatů se rozhodne učinit z Hongkongu jejich domovem. I když existují velké množství učitelů angličtiny, stejně jako v celé Asii, mnoho hongkongových expatů má tendenci pracovat v peněžním sektoru, což dělá obrovský rozdíl v expatovém prostředí ve srovnání s OTjejí země.

Ptám se, jestli bude Hongkong někdy tam, kde telefonuji domů. Je to určitě uchazeč.

Už jste někdy byli zasaženi tím, jak přesně jste se cítili v cíli?

Získejte e -mailové aktualizace od KateNever Miss a příspěvek. Odhlásit se kdykoli!

křestní jméno
Poslední jméno namelast
Váš e -mail s e -mailem
Předložit

Sdílejte na Twitteru
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Pinterestu
Sdílet na e -mail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *