Menu Close

Pinot Noir – Proč je to tak nepochopené + 9 našich oblíbených

od Bright Ruby s třpytivými příchutěmi červeného bobule až po hluboké karmínové zářivé zářivé s slaným a kořením, Pinot Noir je úžasně rozmanité víno. Zde je devět napříč spektrem, které stojí za prozkoumání.

Pravděpodobně jedna z nejvíce nepochopených odrůd červeného vína, Pinot Noir miluje provozování vlastního závodu. Dokonce i do té míry, že jej pití ze dvou různých tvarovaných brýlí s úplně změnou chuti stejného Pinot Noir úplně.

Tento trik jsme se naučili před několika lety.

To nás přimělo přemýšlet, jak mnoho lahví dobrého Pinot jsme neudělali spravedlnost jen z používání nesprávného stemenwaru.

A nejde jen o my nešmí spotřebitelé, kteří máme potíže s Pinot Noir. Jak to uvádí naše kamarádka a fantastická tvůrce vína Lisa McGuigan:

“Pinot Noir je výjimečný umělec, pokud se můžete chovat, a to jak ve vinici i ve vinařství.”

Ale když můžete ohnout tento headstrong hroznový podle vaší vůle (a máte samozřejmě nejlepší sklenici), jste odměněni jedním z – pokud ne nejchutnější mnohostranné červené víno, jehož složitý profil příchutí věří svému střednímu tělu.

A pokud máte trpělivost a vůli, vrátí vám to mnohokrát zpět, pokud to můžete nechat být asi deset let.

Kromě vlastního života, Pinot Noir pokračuje v úžasných věcech.

Podívejte se na naši recenzi této americké single sladové whisky z Westward Distillery, starší více než dva roky v sudech EX-Pinot Noir, což do whisky přináší zcela novou hloubku chutí.

A tito tři australští řemeslné duchové, o kterých jsme psali, všichni cítí vliv Pinot Noir různým způsobem.

Ale zpět k srdci věci, zde je devět z našich preferovaných noirů Pinot, které byste měli vyzkoušet:

1. Lisa McGuigan Platinum Collection Pinot Noir (2015) – Wrattonbully, SA

Na bohatší, odvážnější straně linie Pinot Noir, toto červené víno ukazuje Lisovu obratnost a dovednosti s tak náročnou rozmanitostí. Bohatá, hedvábná a intenzivní, to je fantastický příklad Pinotovy pikantní stránky.

Hrozny byly ponechány celé, ale dejte se stojícími na fermentaci po dobu 20 dnů, než se stiskli a zrání ve starém francouzském dubu po dobu devíti měsíců. Ale mám pocit, že je toho mnohem víc než to!

Koupit Lisa McGuigan Platinum Collection Pinot Noir zde.

2. De Beaurepaire Perceval Pinot Noir (2019) – Rylstone, NSW

Střední tělem s bohatými třešňovými, rebarborami, malinovou, jahodovou a pozemností – stejně jako náznaky vanilky z dubu, je toto červené víno ve stylu burgundského, které najdete ve Francii.

Burgundiánské dědictví rodiny De Beaurepaire a Terroir vinice, který je co nejblíže ve středovýchodním Francii, je to přesně jejich cíl. Toto červené víno tráví 12 měsíců ve francouzském dubu, z nichž 30% je v nových sudech.

Koupit de beaurepaire perceval pinot noir zde.

3. Holm Oak Pinot Noir Estate Grown (2021) – Tamar Valley, TAS

Toto chladné klimatické červené víno má dotek jahody a spoustu tmavých třešně na nose, které vedou k mnohem více třešňovým a komplexním kořením na patře. Šťavnaté, hedvábné textury s krásným dlouhým povrchem a dobrou strukturou naznačují, že spousta celního potenciálu-s Duffy, Holm Oakův mučičkou-předvádí nejméně 10 let.

Tento Pinot je vyroben z hroznů pěstovaných statků v údolí Tamar, které jsou dozrány ve francouzském dubu-1/4 v nových 3/4 v jednorázové sudy-po dobu 10 měsíců.

Kupte si Holm Oak Pinot Noir zde.

4. Holm Oak Pinot Noir Protege (2022) – Tamar Valley, TAS

Docela odlišné od pikantní pikantní pikantní vinice Pinot Holma Oaka, které jsme již zmínili, je protege vyráběn s ohledem na měkké ovoce Pinot Noir. Je to také nejlehčí v těle těchto vín.

Hrozny jsou fermentovány svými skiny po dobu 10 dnů pomocí kvasinek, které záměrně přinášejí aromatické látky ovoce vpřed. Víno se potom dozrálo v nádržích, takže do červené není dub.

Zaměření tohoto Pinot je velmi na to, aby byl lehký a světlý a na ideální každodenní víno. Přesto je to stále dost odvážné, aby se postavilo na silně ochucené jídlo, jako je herní maso a modrý sýr, takže to není ani zmenšující se fialová.

Kupte si Holm Oak Protege Pinot noir zde.

5. Ghost Rock Wines ‘Climate Pinot Noir (2020) – Cradle Coast, TAS

Tato organická iterace s jednou vinitou z ohromujícího malého tasmánského vinařství ukazuje, kolik má Pinots. Světlé květinové aroma a jasná jasná barva ukazují naopak, co leží v tomto víně.

Působivě intenzivní koření, pepř, tabák a kožená skok na vás vyskočí od prvního doušky následovanou šťavnatými kyselostmi a krémovým pocitem v ústech. Povrch se nesedí příliš dlouho, ale to jen nutí vás vzít další chuť.

Hrozny pro toto červené víno se pěstují organicky na malém dvou hektarovém bloku, který je spravován vinnou vinnou pro nejlepší organické postupy a zaručující, že hrozny jsou v ideálním stavu při sklizni.

Kupte si zde Climate Pinot Noir z Ghost Rock.

6. Tamar Ridge Reserve Pinot Noir (2019) – Tamar Valley, TAS

Chladnější podnebí a Stonier TerroirTasmania opravdu vyhovuje Pinot Noir a Tamar Ridge’s Reserve Pinot je toho skvělým příkladem. Tmavé bobule a švestky, koření a pikantní struktura červeného vína vytvářejí fantastickou rovnováhu s krásným dlouhým povrchem.

Toto složité červené víno však není roční věc, s tím, že Tamar Ridge uvolňuje pouze svůj rezervní rozsah na mimořádných ročnících, takže stojí za to se pro ně dávat pozor.

Kupte si zde rezervu Tamar Ridge Pinot Pinot Noir.

7. Howard Park Flint Rock Pinot Noir (2020) – Úžasný Southern, WA

Z nejvýznamnější australské oblasti červeného vína je tento Pinot skvělým příkladem odrůdy: nějakým způsobem jemným a robustním, s měkkou hedvábností a spoustou této tmavé třešně podpisu.

Hrozny ze dvou samostatných subregionů – počáteční a Mount Barker, nejstaršího subregionu v zemi – snižují úroveň koření a pazourku na červené víno, které je skutečně uspokojivé.

Koupit Howard Park Flint Rock Pinot Noir zde.

8. Petaluma Pinot Noir (2021) – Central Otago, NZ

Zejména Nový Zéland obecně a Central Otago je dobře známý tím, že produkuje vynikající Pinot Noir. Toto červené víno vykazuje vibraci, tmavé bobule a lehký třešňový výtah před hedvábným hladkým středním palatem a jemným osvěžujícím taninovým povrchem.

Petaluma vybírá hrozny z několika mimořádných vinic, které jsou fermentovány v nerezové oceli, přičemž 25% jde do nového francouzského dubu.

Koupit petaluma pinot noir zde.

9. Tempus Two Pewter Range Pinot Chardonnay (2013) – Adelaide Hills, SA

Možná si myslíte, že je to podvádění, ale ignorování šumivého červeného vína by bylo chybou. Hodně z temperamentních pití má alespoň dotek Pinot Noir a ten prvek má hluboký dopad na víno.

Vyrobeno z prémiových pinot noir a chardonnay hroznů z kopců Adelaide, které jsou ve věku 48 měsíců na Leesu, vykazuje čerstvé bílé broskev a jemné jahodové aroma spolu se stylovým ostrým kyselostí a měkkou krémovou komplexní povrchovou úpravou.

Toto je vydání muzea (bojuji s cellaringovým červeným vínem), ale ukazuje, jak dobře Pinot – a Chardonnay na to přijde – může věk.

Pokud jste z tohoto příběhu potěšili, měli byste si prohlédnout některé z našich dalších recenzí červeného vína zde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *