Menu Close

Cestování v Hongkongu: Ostrov Lantau

Druhé ráno v Hongkongu jsme si vybrali celkem naše pasy pomocí našich nových čínských víz! Dva stránky velikosti velikosti označují 80. razítko na našich pasu, stejně jako to je právě z této cesty! Naše pasy z naší poslední cesty vypršely, takže jsou někde zabaleny. Při pohledu na naše pasy se nyní dívá zpět na téměř 16 měsíců rozsáhlých, vzrušujících, skvělých i frustrujících, neuvěřitelných i úžasných cestování. Čisté cestování.

Líbilo se nám to každou minutu, stejně jako ještě neskončila. Tato malá čínská vízová nálepka nám připomíná, že existuje ještě jedna země, ještě jeden měsíc a ještě mnoho dalších zkušeností, které mají být ještě předtím, než upravíme náš způsob života a začneme náš život žít v zahraničí. Před Čínou jsme se ještě museli vynořit do Hongkongu, a tak jsme se rozhodli přejít na ostrov Lantau, abychom zkontrolovali největší sedící bronzový Buddha na světě.

V dnešní době jsme viděli spoustu buddhů, viděli jsme nejvyšší Buddhu, největší zlatý Buddha, největší ležící Buddha…. Téměř veškerý Buddha, které dokážeme zvládnout. Chápeme Buddhu tak dobře, že jsme mu poskytli přezdívku, zavoláme mu Boods. S největší pravděpodobností přezdívka, kterou by mniši nepovolili, však viděli všechny největší Buddhové a také mu rozuměli jako my? Nepravděpodobné. Opět jsme vzali úžasně efektivní linii metra, tentokrát kolem veškeré metody na ostrov Lantau.

vstup do kláštera i do Buddhy
Když jsme se ukázali na ostrově, tak to bylo špatné počasí. Zdá se, že to v poslední době dodržuje, ale teď nás to přestalo obtěžovat. Bez oblačnosti by chůze po městě byla stejně horká, takže si vážíme mraků, pokud na nás neprší. Což začaly dělat, když jsme se přiblížili obrovským bronzovým boodům. Naštěstí, když jsme dorazili na vrchol asi 100 schodů, abychom dosáhli Buddhy, se mraky rozloučily i déšť, které nám vypustily, jen dostačující pro nás, abychom získali pár fotografií. I když jsme v dnešní době viděli hodně boodů, bylo to stále působivé. Sedící na vrcholu klidného i klidového kopce s výhledem na obrovské údolí a pečlivě vyřezávaný klášter, jediná věc, která od této zkušenosti vzala čínské turné.

Schody stejně jako obrovský bronzový Buddha

Pohled na klášter z Buddhy … Dešťové mraky se blíží nad hlavou

Sedící Buddha

Buddhova tvář

Když jsme odcházeli z obrovského bronzového Buddhy, jeden z průvodců nás viděl bez skupiny a museli předpokládat, že jsme ztratili a vyděsili. Spěchala k nám a také zvolala v hlasitém komickém přízvuku, který jsme potřebovali jít na monk show Kung Fu. Zjistili jsme, že Buddhovy kosti byly převezeny do Hongkongu poprvé v mnoha letech, takže na oslavu kláštera předložila přehlídku jejich technik.

Šli jsme v očekávání nějaké cheesy falešné show Kung Fu, ale nakonec to bylo velkolepé! Byla to mix mezi Cirque de Soleil a Karate Kid. Byly tam neuvěřitelnou akrobacii, některé prezentace zbraní a kluci na čele rozbíjeli ocelové trámy. Nemusí se vůbec zen, které by bylo možné očekávat při vstupu do buddhistického chrámu, přesto však zábavné.

Čínští akrobati
V době, kdy show skončila, se vrátil déšť, protože jsme se vrhli zpět do autobusu a také jsme se dostali k naší metodě zpět do Kowloonu. Než jsme se vrátili do města, byla tma a čas se podívat na světelnou show. Jižní pobřeží Kowloonu směřují přes přístav Victoria směrem k velkolepým světel hongkongu panorama. Rutinní světla na budovách byla dostatečná k vzrušení jakéhokoli druhu milovníka měst, ale Hongkongové to rádi zvětšují zářez se spoustou barevných diod.

Přehlídka byla spolu s nějakou zkreslenou hudbou, kterou vyřadil výstřední vysokoškolský student. Skutečným tahem na místo je jeho nastavení na přístavu a také dlouhé, dlážděné „Avenue of the Stars“, Hongkongers zvládne hollywoodskou verzi celkem s Bruce Lee a Jackie Chan; I když jsme nemohli objevit jejich hvězdy, protože jejich skutečná jména nejsou ničím blízkým jejich americkým.

Pohled na ostrov Hongkong na Avenue of the Stars

Při pohledu zpět na ostrov Hongkong v noci

hotel poloostrova u vody

Celkově byl Hongkong GReat. Máme rádi města a to bylo jedno z největších, nejčistších a organizovaných měst, která jsme byli. Má cokoli, co by člověk mohl vyžadovat i více, stejně jako jeho nastavení na vodě, poskytuje všechny jeho břehy oslnivou vysokou kvalitu, která je pro toto metropolitní souostroví jedinečná. S tolika ostrovy jsme určitě měli jen chuť pro Hongkong, ale s tím, že je to tak hlavní orientální přenosový centrum, jsem si jistý, že se vrátíme, abychom viděli více.

Jako tento příspěvek? Připnout!

Zřeknutí se odpovědnosti: Kozy na silnici jsou partnerem Amazonu a také přidružením pro některé další maloobchodníky. To znamená, že provádíme provize, pokud kliknete na odkazy na našem blogu a nakupujete od těchto maloobchodníků.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *